Spektakl charytatywny

„TRZY SIOSTRY… POŻEGNANIE Z SADEM”
Antoni Czechow
Międzynarodowa Grupa Teatralna "Teatr Dzień Śmierci Mozarta"

Filharmonia Warmińsko-Mazurska
Olsztyn, ul. Głowackiego 1 (mapa)
poniedziałek, 14 marca 2022, godz. 19:00

Odwiedź stronę wydarzenia na FB i zaproś swoich znajomych

Kup cegiełkę / zaproszenie i pomóż pomagać!

14 marca 2022 roku o godzinie 19.00 będziemy mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Na scenie naszej Filharmonii wystąpią aktorzy z Międzynarodowej Grupy Teatralnej o nazwie Teatr Dzień Śmierci Mozarta, którzy zaprezentują nam sztukę A. Czechowa "Trzy siostry... Pożegnanie z sadem".

O wyjątkowości tego wieczoru świadczy fakt, iż jest to spektakl charytatywny, organizowany przez Rotary Club Olsztyn Varmia. Wszystkie wpływy z zakupu cegiełek zostaną podzielone na równe części i przeznaczone na dwa cele: wsparcie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Biskupcu oraz w obliczu ostatnich wydarzeń – na pomoc Ukrainie.

Pomoc humanitarna dla uchodźców z Ukrainy

Planując pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy Rotary Club Olsztyn Varmia w głównej mierze pragnie przeznaczyć zebrane fundusze na wyposażenie (lub doposażenie) mieszkań i ośrodków w niezbędny sprzęt. Otwórzmy serca na naszych zmagających się z wojną Sąsiadów. Udział w tymże spektaklu charytatywnym pomoże każdemu oderwać się chociaż na moment od przygnębiającej codzienności i przyczynić się do realnej pomocy potrzebującym.

Symulator mieszkaniowy - wsparcie Polskiego Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu

Drugim celem jest zbiórka środków finansowych na rzecz Polskiego Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu. Główną misją realizowanego projektu będzie zwiększenie świadomości dorosłych osób posiadających problemy w poruszaniu się poprzez opracowanie standardu działań „Symulatora Mieszkaniowego” oraz wytycznych dla ergoterapeuty.

Stowarzyszenie wspiera bardzo dużo osób z trudnościami w poruszaniu się (np. z niepełnosprawnością sprzężoną) i częstym problemem jest sytuacja, w której osoba nie wierzy we własne możliwości i jest niesamodzielna przy podstawowych czynnościach życia codziennego (mycie się, toaleta) ze względu na brak odpowiednio przygotowanej przestrzeni prywatnej lub niewłaściwe dostosowanie pomieszczeń do jej potrzeb.

Jako Rotary Club Olsztyn Varmia chcemy zebrać środki finansowe i pomóc przygotować Symulator Mieszkaniowy, który będzie pozwalał na przetestowanie najbardziej korzystnych usprawnień dla konkretnej osoby z niepełnosprawnością, np. wysokość zamontowania umywalki i WC, sposób montażu pochwytów przy umywalce, WC, prysznicu, wannie. Testowanie miałoby na celu wykorzystanie istniejącego potencjału osoby niepełnosprawnej tak, aby jak największą ilość czynności samoobsługowych osoba mogła wykonać samodzielnie lub przy minimalnej asyście. Dodatkowa wartością Symulatora jest przygotowanie wytycznych dla fizjoterapeuty – jakie umiejętności i partie mięśni należy poddać szczególnej rehabilitacji tak, aby rozwijać lub utrzymać największą samodzielność osoby z niepełnosprawnością.

Zdań kilka o spektaklu

Aktorzy z Międzynarodowej Grupy Teatralnej o nazwie Teatr Dzień Śmierci Mozarta przeniosą nas w poetycką podróż, gdzie śmiech przeplata się ze łzami, a przeszłość z teraźniejszością. Zamiast szumu fal, rozbrzmiewa Szubert, zamiast śpiewu mew, słyszymy Chopina, a wśród potoku słów i muzyki dochodzą do głosu ludzkie tęsknoty i pragnienia. Brak tu przesadzonej scenografii, przerysowanych kostiumów, nadmiaru dźwięków i świateł. Liczy się człowiek. Aktorzy poruszają pokłady duszy. I choć bohaterowie Czechowa wydając się rozczarowani życiem, my stawiamy na nadzieję… bo trzeba żyć! Spektakl pozwala spojrzeć na otaczający nas świat z refleksją.

Przedstawienie, które będziemy mieli okazję zobaczyć, zostało nagrodzone na wielu festiwalach. Warto też wspomnieć, że oprócz podkładu muzycznego, za fortepianem zasiądzie  jeden z najwybitniejszych pianistów Janusz Grzelązka.

Biorąc udział w tym wydarzeniu, przyczynicie się Państwo do stworzenia innowacyjnej pomocy skierowanej do osobób z niepełnosprawnością ruchową oraz realnie wspomożecie potrzebujących Ukraińców. Jesteśmy przekonani, że to szczytny cel, dlatego gorąco Was zapraszamy!

Kup cegiełkę / zaproszenie i pomóż pomagać!

Odwiedź stronę wydarzenia na FB i zaproś swoich znajomych

Sponsorzy i patroni